Logo
MENU
Vítejte na stránkách společnosti ELVYTAL s.r.o. - Elektro, vytápění, alternativní zdroje...
Klimatizace - jaký systém si vybrat
Zajišťujeme kompletní dodávky klimatizačních systémů - poradenství, prodej, návrh i montáž klimatizací společnosti
Haier   York   Acond
 
Před nákupem klimatizace musíte určit jaký typ klimatizace je pro daný účel nejvhodnější, zda je v daných podmínkách vůbec možná jeho montáž a v neposlední řadě hraje roli i estetická stránka. Následující přehled by Vám měl výběr usnadnit.
 
mobilniklima  
Mobilní klimatizace

Jedná se o kompaktní zařízení, sloužící z pravidla ke klimatizování jedné místnosti. Jednotka obsahuje vše potřebné, tedy i kompresor, což způsobuje vyšší hlučnost. Využití najdou zpravidla tam kde je vyžadován pouze sezónní provoz a vestavba jakéhokoli pevného systému je nerentabilní.

Kazetové jednotky

Jsou určeny k vestavbě do stropních podhledů, ale technicky je možné je umístit například přímo ve stropě. Jejich hlavní výhodou je, že nijak výrazně neovlivňují estetiku místnosti. Jedná se o takzvaný split systém, což znamená že hlavní jednotka s kompresorem je umístěna venku a neobtěžuje tak osoby v místnosti nadměrným hlukem.

  kazeta
podstropnijednotka  
Podstropní jednotky

Tento typ split jednotek je možné umístit horizontálně - například přímo pod strop místnosti, nebo vetrikálně - například pod okenní parapet. Montáž je možná skoro všude a nevyžaduje zvláštní podmínky.

Nástěnné jednotky

Asi nejrozšířenější split systém. Jednotka se umísťuje přímo na zeď. Systém zaručuje snadnou montáž a jednoduchou obsluhu. Je možné ho použít prakticky všude. Nabízíme i jednotky s výměnnými barevnými kryty.

  nastennajednotka
kanalovaklima  
Kanálové jednotky

Kanálové systémy umožňují umístění vnitřní jednotky do technických prostor. Chlazení místností je zajištěno pomocí vzduchotechnického potrubí. Vyústění tak může být například i v podlaze. Tato klimatizace je navíc velice tichá. Nevýhodou je ovšem nutnost dalších nákladů souvisejících s vybudováním vzduchových kanálů.

Rohové jednotky

Jedná se o vysoce estetické split jednotky, které je možné umístit v rohu místnosti. Celek pak působí dojmem luxusních reproduktorů. Ideální řešení klimatizace do reprezentativních místností, kanceláří, nebo všude tam kde nechcete aby klimatizace působila rušivým dojmem. Jedná se navíc o vysoce kvalitní výrobek se všemi pokročilými funkcemi.

  rohovajednotka
design  
Designové jednotky

Jedná se o split jednotky v barvě interiérového nábytku nebo dřeva. Opět je hlavní snahou začlenit vnější jednotku do místnosti tak aby byla co nejméně vidět.

Multi split jednotky

Pokud chcete klimatizovat několik místností, je možné použít venkovní jednotku na kterou lze připojit až čtyři vnitřní jednotky. Každou z vnitřních jednotek je možné ovládat samostarně dálkovým ovladačem. Výhodou těchto systému jsou nižší pořizovací náklady a menší nároky na prostor pro montáž venkovních jednotek.

  multisplit
 
ELVYTAL s.r.o., Za Sokolovnou 175, Mníšek pod Brdy. Tel.: +420 739 204 294
mail e-mail