Logo
kaskády tepelných čerpadel
Vítejte na stránkách společnosti ELVYTAL s.r.o. - Elektro, vytápění, alternativní zdroje...
 
Reference kaskádových zapojení tepelných čerpadel
Stiebel
 
Ve velkých průmyslových objektech a bytových domech dosahují tepelné ztráty řádů stovek kilowatů. Nelze se pak divit, že náklady na vytápění jsou značně vysoké. Investice do tepelného čerpadla má v těchto případech rychlou návratnost. Běžná tepelná čerpadla jsou vyráběna především pro použití v rodinných domech a jejich výkon je nedostačující. Řešením je kaskádové zapojení několika tepelných čerpadel. Touto metodou je možné vytápět opravdu velké objekty.
 
Liberec   Liberec   Kusov
V Liberci se 12 tepelných čerpadel WPL 33 se stará o teplo domova 97 domácnostem. Tepelná ztráta objektu - 354 kW. V Kůsově vytápí 12 čerpadel WPL 33 dům seniorů. Nadmořská výška 790m, výpočtová teplota -18 st. Celsia.
 
Praha   Praha   Louny
Jako příklad využití v komerčních objektech může sloužit například šest tepelných čerpadel WPL 33 sloužící k vytápění sportcentra Step v Praze, nebo kaskáda tří tepelných čerpadel WPF 40 instalovaná ve společnosti SEKO edm a.s. – Louny.
 
Lipno   Benesova Hora
Kaskády tepelných čerpadel najdou uplatnění i v menších objektech jako jsou například hotely nebo penziony. Například dvě tepelná čerpadla WPL 33 se starají o teplo v penzionu Benešova hora u obce Vacov, čtyři WPL 33 slouží hotelu Jestřábí – Lipno.
 
Jestliže řešíte problém jak snížit náklady na vytápění objektu s velkou tepelnou ztrátou, obraťte se nás. Určitě najdeme řešení Vašeho problému.
ELVYTAL s.r.o., Za Sokolovnou 175, Mníšek pod Brdy. Tel.: +420 739 204 294
mail e-mail